Ventilatsioonitööd

Teenused

Milleks on vajalikud akendele õhu sissevooluklapid?

Hermeetiliste plastikakende paigaldamisega rikutakse loomulikku õhuvahetuse režiimi, mis oli projektiga arvestatud ja millega kaasneb rida probleeme. Halvenevad mugavused: hoones tõuseb niiskus, langeb õhu kvaliteet, tõuseb konstruktsioonide seenkahjustuste tekkimisvõimalikkus.

Õhu sissevooluklapid võimaldavad normaalse õhu sissevoolu ruumidesse suletud akende korral, säilitades seejuures plastikakende hermeetilisuse. Õhuklappidel on sisseehitatud õhufilter ning kondensaadikaitse, õhupiilu suurus on reguleeritav manuaalselt. Värskeõhuklappi paigaldatakse aknaraamile. Seade töötab sise- ja välisõhu rõhu erinevuse põhimõttel. 

Miks mitte kasutada pilu- või mikroavade õhutamist?

Sellise õhutamise korral avaneb aken kogu perimeetri ulatuses, mis põhjustab tuuletõmbusi, temperatuuride järske langusi ja müra suurenemist. Sellist õhutamist peab silmas järelevalve, kuid õhu sissevooluklapp, mis täidab mürakaitse funktsiooni. Klapp töötab pidevalt, millega tagab õhu sissevoolu laealusesse piirkonda välistades tuuletõmmet ning temperatuuri langemist.

Milleks on vajalik aknaklapp suvel?

Kodunt väljudes, üsna tihtijäetakse aknad avatuna , vähendades eluaseme turvalisust. Eluruumidesse siseneb tolm, vihma korral niiskus, närilised jms. Suletud akende korral, millel ei ole õhu sissevooluklappi, kogunevad ruumi kahjulikud aurud: lakitud, värvitud ja sünteetiliste pindade materjalide aurud eriti peale remonti. Klapp tagab minimaalse vajaliku õhuvoolu, mis aitab vältida hallituse tekket.

Igasuguste passiivsete õhu sissevoolu seadmete töö efektiivsuse põhimõtte rajaneb õhurõhkude erinevusel hoone sees ja sellest väljaspool, mille määrus on maksimaalne sügis-talvisel perioodil, kuid õhurõhu langus (tõmme) on kõige erinev. Soojal perioodil on õhurõhu muutus minimaalne, mille tulemusena on ka efektiivsus minimaalne. Tõmme sõltub ka  sellistest asjaoludest nagu: hoone asukoht, maja kõrguses, ilmastiku oludest jne.

Kas on võimalik saada hakkama ka ilma õhu sissevooluklapita?

Plastakende tootjad soovitavad ruume õhutada kuni 4 korda päevas 15 minuti jooksul, mis on peaaegu võimatu või äärmiselt ebamugav. Ruumides, kus on kasutusel gaasipliidid  hapniku juurdepääsu puudumine on eriti ohtlik kuna gaasipõleti võib iseenesest kustuda.

Õhu sissevooluklapi olemasolu võimaldab enamikel juhtudel vältida sundõhutamist, mis omab erilist tähtsust talveperioodil.

Kas talvel ei hakka külm seoses külma õhu sissevooluga korteris?

Kui küttesüsteem töötab normaalselt – siis ei. Õhu sissevooluklapid omavad vastavaid normatiivdokumente. Sellele lisaks on akende õhu sissevooluklappidega võimalik reguleerida õhu sissevoolu sujuvalt. Õhk segatakse sisspuhkel toaõhuga enne, kui külm väisõhk tekitab tuuletõmbe.

Milleks on vajalik akende ventilatsiooniklapp kui on olemas konditsioneer?

Paljud konditsioneerid ei taga värske õhu sissevoolu. Nende tööpõhimõte seisneb selles, et ruumist kogutud õhk suunatakse läbi filtrite süsteemi, jahutatakse või soojendatakse taas ja suunatakse sellesse ruumi tagasi. Seega konditsioneeri töö ei taga vajalikku värske õhu koguse suunamist ruumi.

Kas akende õhu sissevooluklapid võivad kinni külmuda?

Juhul kui väljatõmme töötab normaalselt – siis mitte, kuna niiske õhu eemaldamine toimub pidevalt. Niiskus on ruumis vähenenud.

Seega ei ole põhjust kondensaadi eraldumiseks ja akende õhu sissevooluklappide jäätumiseks.

Klappi ei soovitata täielikult sulgeda, kuna see rikuks õhuvahetuse tasakaalu ruumis, mis omakorda tõstaks ruumis suhtelist niiskust kondensaadi eraldumist ja talvisel perioodil seadme jäätumist.

Kas akna kliimaklappide hind on ka kõrge?

Akende õhu sissevooluklappide hind ei ole märkimisväärne ja see ei mõjuta praktiliselt aknakonstruktsioonide lõpphinda

Materjal pärineb windair.ee kodulhelt.

Ruumi ventilatsioon on väga oluline

Värskeõhuklapid ehk Fresh-klapid plastakendele ja seintele

Enamus majades niiskuse, lõhnade ja aurude väljavoolu probleem on lahendatud väljatõmbešahtide kaudu. Samas pole harvad juhtumid kui loomulik ventilatsioon ikkagi ei toimi tihedate pakettakende tõttu. Kõige lihtsam ja soodsam probleemi lahendus piisava õhuvahetuse tagamiseks on värskeõhuklappide paigaldus ruumide välisseintesse ja akendele. Rõhkude erinevuse põhimõttel töötav klapp on suuteline varustama ruumi suurte koguste välisõhuga. Ainult läbi süstemaatilise ventileerimise saavutatakse siseruumides tervislik ja meeldiv keskkond. 

Siin on Teie elamu halva elukeskkonna märgid:

• Ninalimaskesta ärritus/nina kinnisus/ nohu
• Silmade ärritus
• Väsimus, kiire väsimine.
• Kuiv käte- ja näonahk.
• Kuivus suus
• Näonahka punetus
• Peavalu
• Kõõm
• Köha
• Iiveldus

Ruumi ventilatsiooni probleemi lahendamine

Regulaarne tuulutamine ei lahenda probleeme. Koos värske õhuga korterisse sattub tolm, müra, putukad. Tuulutamine talvisel ajal võib aga põhjustada palju ebamugavusi. Tuulutamise käigus kaovad kõik kaasaegsete akende eelised – soojus- ja helikindlus.

Siiski väljapääs on olemas ning see väljapääs on kaasaegsed õhu sissevoolu süsteemid või sissevooluklapid. Sissevoolu õhuklapp  jaoks kindlustab pidevat automaatselt reguleeritavat tuulutamist. Mõned klappide süsteemid on varustatud niiskusanduritega ning saavad anda välisõhku vastavalt ruumis olevale inimarvule. Klappi kasutamisel, tuulutamise vajadus võib üldse ära jääda.

• Tuulutamise sissevoolu õhuklapp, kaitseb Teid müra, tolmu, putukate ja tuuletõmmete eest, vähendades müra taset kuni 48 Db.
• Praktiliselt välistatakse akende udu, seente ja hallituse teket.
• Tuulutamine toimub ilma soojuse kaotuseta. Enne ruumi sattumist värske õhk soojeneb väljuneva õhuga. Sissevoolu klapp akendele lahendab täielikult ventilatsiooni probleemi, säilitades kõik plastikakende eelised.

 

Ventilatsiooni mürakindlad sissevooluklapid

Oma töös kasutame kvaliteetsed FRESH ja PAX seinaklappe, mis on mõeldud kasutamiseks Põhjamaade nõudlikes ja muutuvates tingimustes. Klapid on valmistatud löögikindlast plastikust ja on kergesti hooldetavad. Klapi sisepind on kaitstud kondensaadi vastase kaitsega. Klapidel on sisseehitatud õhufilter, mis on hõlpsasti ligipääsetav ja puhastatav. Klapp reguleerib enast automaatselt sissetuleva õhu temperatuuri järgi: mida külmem ilm väljas, seda väiksem õhukanali ava.

Saadaval erineva konstruktsiooniga ja hinnaklassi värskeõhuklapid, kuid ühine omadus on selline: õhk segatakse toaõhuga enne, kui välisõhk tekitab tuuletõmbuse.

Klappide vaieldamatu väärtuseks on lihtne konstruktsioon ja juba olemasolevale plastikaknale paigaldamise võimalus.  Tugeva tuule puhul klapp sulgub automaatselt, säästes Teie soojust ja takistades tuuletõmmete teket. Kuna paigaldamisega akna konstruktsiooni tõsiseid muutusi ei kaasne, siis on võimalik demonteerida klapp ilma aknale kahju tekitamata. Klappid on võimelised varustama kuni 20 kuubmeetrit värsket õhku tunnis (aknatiiva freesimisega kunu 42 kuubmeetrit)

• Klapp Comfort

Selle sissevoolu klappi erilisus on paigaldamise võimalus nii freesitud aknatiivaga kui ka freesimata aknatiiva. Comfort klappil on käsitsi reguleerimine ning võimalus täielikult klappi sulgeda. Klappi paigaldatakse aknatiivale. tootlikkus – kuni 42 kuubmeetrit tunnis (freesimisega) tootlikkus – kuni 20 kuubmeetrit tunnis (freesimiseta)

• Klapp Standart

Klappi Air-Box Standart paigaldatakse raami valtsi sisse ilma aknatiiva freesimata ning võib paigaldatud olla ka juba kokku monteeritud aknale. Tuulutamise reguleerimine toimub automaatselt ning tugeva tuule puhul klapp sulgeb täielikult. Tootlikkus kuni 5 kuubmeetrit tunnis

• Sissevoolu klapp (Seinaklapp)

Kõige lihtsam ja efektiivsem ventilatsiooni süsteem, totaalse plastmetallibuumi tingimustes on sissevoolu ventilatsioon seina sissevooluklappide kasutamisega. Standartses seinaklappi komplektis on olemas seinaläbiviik 370mm seina paksusele. Vajadusel seda võib lõigata sobivasse pikkusessse või siis täiendada torumooduli abil.

Paigaldus

Klappi võib paigaldada omal käel, kuid ikkagi parem oleks lasta paigaldada seadme asjatundjal. Lõpptulemus on stiilne ja ei nõua muudatsi konstuktsioonides. Ruumidesse, mis on suurem kui 25m2 tuleks paigaldada kaks klappi. Rusikareegel on see, et kodu siseõhk peab vahetuma iga kahe tunni järel. Kui siseõhk tundub olevat niiske ja lõhnab halvasti on selle põhjuseks puudulik ventilatsioon. Halb ventilatsioon mõju nii Teie kui ka teie maja tervist.

Sissevoolu klapp korterite jaoks on kokkuhoidev lahendus ventilatsiooni probleemide jaoks:

 • Tuulutamine ilma tuuletõmmeta, samas õhuvool on reguleeritav
 • Vähendab niiskuse kondenseerumise ohtu
 • Hallituse ja seente ennetamine seinte ja kallakute peal
 • Värske õhu sissepääs ilma müra ja ebameeldivate tänavalt lõhnade suurendamiseta
 • Parandab mugavustunnet
 • Klapp tagab majja värske õhu pideva juurdevoolu
 • Ei nõua muudatusi konstruktsioonides
 • Lihtne paigaldus
 • Hõlpsasti kasutatav hoonete renoveerimisel
 • Töötab ilma elektrita
 • Lühikese tasuvusajaga, sest soojakaod kaovad tunduvalt 
 
Info pärineb windair.ee kodulehelt.

Vallox

VALLOX VENTILATSIOONISEADMED
Vallox OY on üle 40-aastase kogemusega Soome juhtivaid ventilatsiooniseadmete tootjaid.
Peamises tootevalikus on plaatsoojusvahetiga energiasäästlikud ventilatsiooniseadmed eramutele.
Vallox`i tootevalikust võib leida ka pliidikubusid, katuseventilaatoreid, sissepuhkeõhu soojendeid jne.
Vallox pakub BlueSky torustikusüsteemi, mida on lihtne ja mugav paigaldada. 

A+ energiaklass on saavutatud Soome Kliimas testimisel, kuni -38 C juures. seega sobivad Vallox ventilatsiooniseadmed väga hästi meie kliimasse. 

Ehitame ventilatsioonisüsteeme nii eramajadesse kui ka suurtesse tööstushoonetesse. Sõltuvalt hoone kasutusotstarbest on ventilatsioonisüsteemidel palju erinevaid nõudeid ja tingimusi, mis peavad kasutusloa saamiseks olema täidetud. 

Oleme ventilatsiooni paigaldanud nii Eestis kui ka Skandinaavias, ning seda väga laia kasutusotstarbega majadesse. 

Ajaga koguneb ventilatsioonisüsteemidesse igasugu prahti ja tolmu, mis satub sealt uuesti tagasi õhuringlusesse, rikkudes ruumi õhukvaliteeti ja ventilatsioonisüsteemi üleüldist tööd. 

Päästeamet soovitab, tuleohutuse vältimiseks,  eramajades ventilatsiooni puhastada korra aastas, köökides ja toitlustusasutustes vähemalt kord poole aasta jooksul. 

 

2020

Viimsi Küti tee 13, Eramu

Spordisaal Regati pst 1, Tallinn

2019

Tallinna Bussijaama 2 korruse kontori ruumid, Lastekodu 46, Tallinn

Kontoriruumid Regati pst 1, Tallinn

Eramu Käokeele tee 13, Tallinn

Korterelamu Magasini 2, Tallinn

Koigi Koolimaja. Loodusklassi väljetõmbesüsteem

Nõmme, Raudtee 59, Eramu

Tallink Spa & Conference Hotel, 3 kr Hotellitubade ja koridori väljatõmbesüsteem

Tallinna Bussijaama 2 kr

Nõmme, Põllu 47

Kohila, Luha põik 2

Tallink Spa & Conference Hotell, Tallinn 2kr

Poksiklubi Regati pst 1, Tallinn

WAF laulukoool Paldiski mnt 25, Tallinn


Särjesilma 11, Eramu

Noorkuu 12, Eramu

Videviku 32, Korter

Kadaka tee 152B, Kontor

Käokeele tee 17, Eramu

Avinmyra Myre, Norra, Eramu

Emmaste, Pharma Systems Eesti OÜ

Rohula 9, Eramu

Käokeele tee 12, Eramu

Narva mnt 50, Kohvik

E.Vilde tee 150, Batuudikeskus

Kotzebue 8, Köök

Soo 3, Kohvik

Gunnartangen Rorbuferie Stø, Norra, Tootmishoone

Järveküla Maidu, Erammu

Tule 24, Tootmishoone

Narva mnt 1, Kohvik

Kullbyntie 2, Loviisa, Soome, Ridaelamu

Padise vallamaja kohvik-baar

Tallinna Vesi kanalipumpla Laagris. Ventilatsioonitööd

Tallinna Vesi kanalipumpla Pääskülas. Ventilatsioonitööd

Tallinna Vesi kanalipumpla Suur-Sõjamäel. Ventilatsioonitööd

Miks tellida ventilatsioonitööd meilt

Hea ventilatsioon on üks mõnusa elukvaliteedi alustalasi. Ruumi hea õhukvaliteet vähendab terviseriske ja loob meeldiva töö või vabaaja veetmise keskkonna. 
Oma ventilatsioonilahenduse paigaldamine on mõistlik usaldada professionaalidele, sest nemad oskavad vältida levinud vigu ning anda teile nõu parima tulemuse saavutamiseks. 
Võta meiega ühendust ja peame koos nõu, kuidas saame sulle ventilatsioonitöödel abiks olla. 
Ventilatsioonisüsteemide ehitus
 • Suurköökide venitilatsioon, köögikubude tarne ja paigaldus
 • Kaubandus- ja tööstushoonete ventilatsioon
 • Büroo- ja laohoonete ventilatsioon
 • Eramute ventilatsioon
 • Suitsuäratussüsteemid
 • Heitgaaside kohtäratõmbed
 • Suitsetamisruumide ventilatsioon
Nora OÜ pakub ventilatsioonisüsteemide terviklahendusi projekteerimisest kuni paigalduse järgse hoolduseni!

Samuti võib pakkuda alltöövõttu.

Küsi ventilatsioonitöödele hinnapakkumist!

Meie spetsialistid töötlevad läbi teie soovidest lähtuvad vajadused, annavad teile omalt poolt nõu ja saadavad teile hinnapakkumise, kus tööd ja nende maksumus on ilusti lahti seletatud.